top of page

ПРО СЕБЕ

1. Загальні відомості

Дата народження: 10.04.1973 р.
Адреса шкільного сайту в Інтернеті: http://nivan.ucoz.ua

 


2. Робота

Місце роботи: "Новоіванівська ЗОШ І-ІІ ступенів"

                             "Яснополянська ЗОШ І-ІІІ ступенів"

Посада: вчитель математики.

Викладає предмети: математика, алгебра, геометрія.

Класне керівництво в даний час: 5 клас.

Загальний педагогічний стаж: 24 роки.

Кваліфікаційна категорія: спеціаліст 1 категорії.

 


3. Освіта
Назва і рік закінчення організації професійної освіти: Запорізький державний  університет, 1996 р.

Спеціальність, кваліфікація за дипломом: викладач математики.

4. Моє педагогічне кредо.

"Хороший вчитель може навчити інших навіть тому, чого сам не вміє. "

5. Державні нагороди, відзнаки (обов’язковорікнагородження):

1) Грамота управління освітою Оріхівської районної ради за високі досягнення в навчально-виховній роботі та як переможця в номінації "Учнівські симпатії" 10.05.2007 р.

2) Грамота управління освітою Оріхівської райдержадміністрації за багаторічну сумлінну працю і вагомий внесок у справі навчання і виховання учнів, 26.09.2016 р.

6. Класи, в яких викладаю:

5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 класи

7. Мова викладання:

українська

8. Проблема (тема), над якою працюю:

«Формування та розвиток навчально-пізнавальних компетентностей учнів на уроках математики»

9. Інноваційні форми роботи та технології, що використовуються:

Головне завдання вчителя зробити навчання цікавим. Тому на урок потрібно йти не лише зі знанням навчального матеріалу, методів і прийомів навчання, набором задач і вмінням їх майстерно розв'язувати, але і з різноманітними та цікавими способами організації роботи учнів.

У своїй урочній та позаурочній діяльності я використовую різні можливості інформаційно-комунікаційних технологій, а також їх інтеграцію з іншими перспективними освітніми технологіями такими, як: технології рівневої диференціації та індивідуалізації, інтерактивні, ігрові, тестові, здоров'язберігаючі.

 

Інформаційно-комунікаційнітехнології

Головною перевагою цих технологій є наочність, тому що більша частина інформації засвоюється за допомогою зорової пам'яті. Інформаційні технології допомагають зробити навчальний процес творчим і орієнтованим на учня. Презентації у вигляді слайдів ефективні на різних етапах уроку. Зорове сприйняття досліджуваних об'єктів дозволяє швидше і глибше сприймати представлений матеріал. Є можливість емоційно і образно подати матеріал.

На своїх уроках я використовую персональний комп'ютер для таких форм роботи, як:

• навчальний тренажер;

• моделюючий стенд;

• інформаційно-довідникові системи;

• ігровенавчальне середовище.

Навчальний тренажер

Використовую для виконання таких тренувальних вправ, як «знайди помилку», «встанови закономірність», вдосконалення усного рахунку, тренування обчислювальних навичок.

Моделюючий стенд

Найбільш продуктивно цю форму використовую на уроках геометрії для створення динамічних та анімаційних моделей.

Інформаційно-довідникові системи

Їх використання є дуже доцільним як на уроці так і в організації позакласних заходів, підготовці до олімпіад та зовнішнього незалежного тестування. Найчастіше я звертаюсь до електронної енциклопедії Кирила і Мефодія, серії енциклопедій «Хочу все знати», а також використовую інформаційно-пошукові системи мережі Інтернет.

Ігрове навчальне середовище

За допомогою комп'ютера легко створити на уроці цікаву ігрову ситуацію. Учні із захопленням шукають піратські скарби, відправляються у фантастичні світи, в космічні подорожі, але для цього їм потрібно засвоїти певні математичні знання та отримати необхідні навички.

Технологія рівневої диференціації та індивідуалізації

Диференціація сприяє більш міцному і глибокому засвоєнню знань, розвитку індивідуальних здібностей. Різнорівневі завдання полегшують організацію навчального процесу в класі, створюють умови для прогресу учнів у навчанні у відповідності з їх можливостями. Підвищується рівень мотивації.

Інтерактивні технології (метод проектів)

У своїй практиці використовую інтерактивні технології навчання, які сприяють самореалізації особистості учня, підвищують його мотивацію до навчання та адаптацію у освітньому середовищі, розвивають його комунікативні здібності тапідвищують внутрішню самооцінку.

Зокрема, метод проектів дозволяє відійти від авторитарності в навчанні, завжди орієнтований на самостійну роботу учнів. За допомогою цього методу учні не тільки отримують знання, але і вчаться здобувати їх самостійно, використовувати для розв'язання пізнавальних та практичних завдань.

Ігрові технології

«Предмет математики настільки серйозний, що потрібно не втрачати можливості робити його більш цікавим»

Блез Паскаль

Я вважаю, що використання на уроках ігрових технологій забезпечує досягнення єдності емоційного й раціонального в навчанні. Так включення в урок ігрових моментів робить його цікавішим, створює в учнів гарний настрій, полегшує подолання труднощів. Я використовую їх на різних етапах уроку. Так на початку уроку включаю ігровий момент «відгадай тему уроку», при закріпленні вивченого матеріалу – «знайди помилку». Так само мною розроблені вікторини, уроки-ігри. Усе це спрямовано на розширення кругозору учнів, розвиток їх пізнавальної діяльності, формування певних умінь і навичок, необхідних у практичній діяльності.

Тестові технології

Завдання на тестовій основі отримали широке поширення в практичній діяльності. Я їх використовую на різних етапах уроку, в ході індивідуальної, групової та фронтальної роботи, в поєднанні з іншими засобами та прийомами навчання. Сьогодні існують різноманітні варіанти тестів. На мій погляд, тести, створені самим учителем, дозволяють найбільш ефективно виявляти якість знань, індивідуалізувати завдання, враховуючи особливості кожного учня.

Тестові завдання відрізняються за складністю та формою варіантів відповідей. Використання тестових завдань дозволяє здійснити диференціацію та індивідуалізацію навчання учнів з урахуванням їхнього рівня пізнавальних здібностей.

Здоров'язберігаючі технології

Поняття «здоров’язберігаюча» відноситься до якісної характеристики будь-якої освітньої технології, що показує, наскільки при реалізації даної технології вирішується завдання збереження здоров'я основних суб'єктів освітнього процесу – учнів і педагогів.

Використання даної технології дає мені можливість під час уроку рівномірно розподіляти різні види завдань, чергувати розумову діяльність, визначати час на вивчення складного навчального матеріалу, на проведення самостійних і контрольних робіт, нормативно застосовувати ТЗН, що дає позитивні результати у навчанні. При підготовці і проведенні уроку враховую: дозування навчального навантаження; динамічність учнів та їх працездатність; дотримання гігієнічних вимог (свіже повітря, гарна освітленість, чистота); сприятливий емоційний настрій; оздоровчі моменти і зміну видів діяльності на уроці, що допомагають подолати втому, смуток, незадоволеність; чітку організацію навчальної праці (підготовка дошки, чіткі записи на дошці, застосування ІКТ).

10. Автопортрет

     Вчитель, педагог, викладач… Скільки синонімів одного слова. Вчитель… Це посада чи покликання? Вчитель – це людина душевної доброти, закохана в свою роботу. Це артист, роль якого триває не одну годину і не дві, а довгі роки. Він повністю занурюється у свою роль і живе нею.

Чи планувала  я, особисто, свій життєвий шлях присвятити педагогіці? Стати вчителем. І чи думала я, що моєю роботою буде викладання? Ні. Але обставини вирішили все за мене. І зараз я вдячна долі за те, що вона дала мені цей вибір.

Вчитель – важлива людина в житті кожного. Він працює з найціннішим – особистістю. Вчитель не тільки вчить, він допомагає, виховує, підказує, шукає… Така доля вчителя. Бути вчителем, означає не просто знати свій предмет, а бути обізнаним у різних сферах життя, бути відкритою, небайдужою, люблячою людиною. Кожна дитина – це маленький всесвіт, і, правильно дібравши ключик, можна виховати особистість. А найбільшою винагородою для вчителя є досягнення його учнів, їх життя, і відчуття того, що ти допоміг ставленню людини. Це прекрасно, що вчитель може бути порадником, провідником і володарем знань.

 Я навіть і подумати не могла, що так станеться! І ось уже, працюючи вже стільки років у школі, я розумію, щоб бути цікавою дітям, потрібно завжди вчитися, постійно бути у творчому пошуку. При цьому потрібно поставити себе до рівня учня. При цьому дуже важливо не стільки дати знання, скільки навчити добувати їх, знаходити потрібну інформацію, зіставляти факти, розкрити матеріал з допомогою учня, зробити так, щоб він відчував себе частинкою уроку. А це і є робота вчителя, така прекрасна і бурхлива.

Яке ж це щастя - бути вчителькою! То що ж тут можна ще сказати:"Я - щаслива".

 

   

   

bottom of page